fbpx

Fantoomplatvorm on Andres Lõo viieteistkümne aasta kunstnikutee kokkuvõte, olulisemate tööde sedastus, autoripostitsiooni kinnistamine ning töövahend / platvorm, millelt autor soovib tänasest edaspidisesse projitseerida tulevikukunsti ning selle toimimise mõõdiku ja vahendid — oma arengutee ja teoste näidetel. Raamat väldib taotluslikult traditsioonilist kataloogi formaati ja esineb seega pigem artist statement’ina.
Ühtlasi on raamat 2000-ndatel kujunenud ja töötanud noore kunstniku portree, kelle areng kujunes paralleelselt noore riigi kujunemise ja küpsemisega. Lõo on teiste hulgas ka üks kaasaegse helikunsti mõiste “maaletoojaid” ning 21. sajandi kunstile ja kultuuriloomele nii iseloomuliku multimediaalse kunstniku ehe näide.
Mõiste “fantoomplatvorm” on Lõo parafraseerinud, laenates selle neuroloogidele tuntud fenomenilt “fantoomjäse”. Fantoomplatvorm on Lõo järgi nn sala-agenda — määratlematu, kuid instrumentaalne idee — mille poole iga kunstnik püüdleb, luues selle abil endale omaseid töid.

Väljaandja: ;PARANOIA PUBLISHING
Ilmumisaasta: 2016
Formaat: pehmekaaneline
Koostaja: Andres Lõo
Keeletoimetajad: Paul Emmet, Maia Tammjärv
Autorid: Andres Lõo, Hanno Soans, Kiwa
Tõlkija: Annika Laas
Kujundaja: Tuuli Aule
Keel: Eesti, inglise
Lehekülgi: 223
Mõõdud: 13 x 19,5 cm
ISBN: 978-9949-9759-1-4
Hind: 8 eur