fbpx

Käesolev raamat kaasneb Eesti seni suurima naiskunstnike loomingut tutvustava ülevaatenäitusega „Eneseloomine. Emantsipeeruv naine Eesti ja Soome kunstis“ Kumu kunstimuuseumis (06.12.2019–26.04.2020). Näitus ja raamat on osa „Eesti Kunstimuuseum 100“ juubeliprogrammist.
Kumu kunstimuuseumi ja Ateneumi kunstimuuseumi koostöös sündinud näitus esitleb võrdlevalt Eesti ja Soome kunsti 19. sajandi keskpaigast kuni 1950. aastateni. Alates 20. sajandi teisest poolest on kunstiajaloos varem sageli tagaplaanile jäänud naiskunstnike loomingule kogu maailmas järjest rohkem tähelepanu pööratud. Raamat pakub sissevaateid ühiskondlikku ja intellektuaalsesse keskkonda, milles naiskunstnikud on tegutsenud, keskendudes nende haridusteele, reisimisvõimalustele, ühiskondlikele vaadetele ja loomingulistele huvidele ning positsioonile erinevatel ajastutel. Päevavalgele on toodud mitmed vähetuntud Eesti kunstnike teosed.
Raamat on eraldi nii eesti- kui inglise keeles.

Väljaandja: Eesti Kunstimuuseum – Kumu kunstimuuseum
Ilmumisaasta: 2019
Koostajad ja toimetajad: Anu Allas, Tiina Abel
Autorid: Anu Allas, Tiina Abel, Kadi Polli, Anne-Maria Pennonen, Anja Wilhelmi, Anu Utriainen, Timo Huusko, Katrin Kivimaa, Bart Pushaw, Karin Pastak
Graafiline disain: Tuuli Aule
Keeletoimetajad: Klaire Kolmann, Kaidi Saavan
Tõlkijad: A&A Lingua, Kadi Sutter
Formaat: pehmekaaneline
Keel: eesti, inglise
Lehekülgi: 247
Mõõdud: 22,2 x 25,9 cm
ISBN: 9789949687077
Hind: 23 eur