fbpx

Väljaanne “Eesti tekstiilikunst 1915-2015“ tutvustab eesti professionaalse tekstiilikunsti kujunemist, ajalugu ja tänapäeva. Eesti professionaalse tekstiilikunsti alguspunktiks võib lugeda Oskar Kallise poolt 1915. aastal loodud rahvusromantilisi vaibakavandeid.
Koostatud trükis jaotub kaheks osaks: perioodi ülevaatlikult analüüsiv osa, mis sisaldab nelja autori põhjalikke käsitlusi, ning saja aasta jooksul Eesti tekstiilikunstis olulist rolli mänginud autorite loominguülevaade. 
Lisaks annab kataloog süstematiseeritud ülevaate 108 autori loomingust, sisaldades andmeid hariduse omandamise, olulisemate näituste ja tunnustuste kohta ning ülevaadet bibliograafiast ja publikatsioonidest. Saja aasta jooksul on Eesti tekstiilikunsti rikastajateks olnud nii tekstiilikunsti haridusega loojad kui teiste kunstivaldkondade esindajad. Oskar Kallisele on järgnenud paljud karismaatilised kunstnikud: Adamson-Eric, Mari Adamson, Karin Luts, Leesi Erm, Ellen Hansen, Elgi Reemets, Lea Walter, Bruno ja Mall Tomberg, Milvi Pärnamägi… nende looming mõjub ka tänapäeval võimsalt ja emotsionaalselt. Aktiivsete kunstnike loetelu on pikk ja kirju, kõrvuti klassikutega kajastab väljaanne ka tänaseid uusi tulijaid.
Nii artikleid kui autorite loominguülevaateid täiendab pildimaterjal.

Väljaandja: EESTI TEKSTIILIKUNSTNIKE LIIT
Ilmumisaasta: 2015
Koostajad: Sigrid Huik, Maasike Maasik, Aet Ollisaar, Tiina Puhkan
Autorid: Erika Pedak, Inge Teder, Maasike Maasik, Kai Lobjakas
Kujundaja: Kadi Pajupuu
Keeletoimetaja: Ellen Arnover
Tõlkijad: Maie Kuning, Kersti Luhaäär-Linask
Formaat: kõvakaaneline
Keel: eesti, inglise
Lehekülgi: 328
Mõõdud: 25,5 x 24 cm
ISBN: 978-9949-3857-5-1
Hind: 26,70 eur