fbpx

Eesti ja Madalmaade vahelised kaubandus- ja kultuurikontaktid tekkisid hiliskeskajal ning püsisid sajandeid. Kui jõukas hansakaupmees purjetas Tallinnast Bruggesse, Amsterdami või Antwerpeni, siis ei huvitanud teda mitte üksnes flaami kangad, vaid ka sealsete tuntud maalikunstnike, puunikerdajate ja vaibakudujate looming.
Nii on Tallinna jõudnud praegu Niguliste muuseum-kontserdisaalis eksponeeritavad Brüsselis valmistatud Püha Hõimkonna altar, Kannatusaltar ja anonüümsele Madalmaade kunstnikule, nn. Lucia legendi meistrile omistatud Maarja altar, aga ka raekoda kaunistanud piltvaibad Tallinna Linnamuuseumis ning paljud teised silmapaistvad kunstiteosed.
Artiklite kogumik käsitlebki lähemalt kahe piirkonna vahelisi kultuurikontakte ja on koostatud 1995. a. septembris toimunud samateemalise teadusliku konverentsi raames peetud ettekannete põhjal. Raamat sisaldab artikleid nii mitmetelt tuntud Eesti kunstiteadlastelt (Mai Levin, Krista Kodres, Jüri Kuuskemaa jt) kui ka välisriikide autoritelt (Didier Martens ja Volker Ehlich).

Väljaandja: EESTI KUNSTIMUUSEUM
Ilmumisaasta: 2000
Formaat: kõvakaaneline
Toimetanud: Tiina Abel, Anu Mänd, Reet Rast
Autorid: Mai Levin, Tiina Kala, Didier Martens, Helena Risthein, Volker Ehlich, Henno Tigane, Urve Mankin, Jüri Kuuskemaa, Krista Kodres, Anu Mänd
Keeletoimetajad: Kristi Metste, Sabine Schmidt, Claus Sommerhage, Gerd-Helge Vogel
Tõlkijad: Viktor Sepp, Eve Rõngelep, Helga Kross
Kujundaja: Aage Raud
Keel: eesti, saksa
Lehekülgi: 246
Mõõdud: 22 x 31 cm
ISBN: 998-5780-58-2
Hind: 6,80 eur