fbpx

Adamson-Eric (1902−1968) kui andekas ja mitmekülgne kunstnik, kunstipoliitik, õppejõud, keeruline ja tihti vastuoluline isiksus on eesti modernismi ajaloo särav esindaja. Määratud elama kunstiajaloo erakordselt põneval, kuid poliitiliselt väga keerulisel ja sugugi mitte hiilgaval ajastul, tuli kunstnikul valida oma elus erinevaid rolle, olla kord opositsionäär ja valitsuse kunstipoliitika terav kriitik, siis ühineda entusiastlikult uue riigikorra kehtestajatega, tunda omakorda uue võimu halastamatust, et siis oma elu viimastel aastatel tagasi pöörduda talle huvi pakkuvate väljendusvõimaluste juurde kunstis.
Raamatu tekstid, mis jagunevad Adamson-Ericut käistlevateks artikliteks, kunstniku enda tekstide esmapublikatsioonideks ja tema kaasaegsete mälestusteks, lisavad senisesse teadmistehulka palju uut, sealhulgas mitmete spetsialistide vaatepunkte. Teo on koostatud kunstniku 115.sünniaastapäevaks.

Väljaandja: Eesti Kunstimuuseum
Ilmumisaasta: 2017
Toimetaja: Kersti Koll
Koostajad: Kersti Koll, Ülle Kruus
Tekstide autorid: Adamson-Eric, Sirje Helme, Kersti Koll, Ülle Kruus, Tiina Käesel, Alar Nurkse, Inge Teder, Bruno Tomberg, David Vseviov
Kujundaja: Külli Kaats
Keeletoimetajad: Aili Künstler, Kaidi Saavan, Richard Adang
Tõlkija: Ivika Arumäe
Formaat: kõvakaaneline
Keel: eesti, inglise
Lehekülgi: 351
Mõõdud: 22,6 x 26,9 cm
ISBN: 9789949485703
Hind: 53 eur