fbpx

Mahukas raamat eesti noorema põlvkonna loovatest persoonidest. Portreid, vestlusi ja tööde reprosid koondav “22+” tahab näidata ühenduslülisid, mis seovad kunstiteoseid ja nende loomise konteksti. Poole aasta jooksul jälgisid fotograafid Anu Vahtra ja Pelle Kalmo kunstnikke nende kodudes ja stuudiotes.
Vabas vormis põnevad vestlused on püüdnud avada 22 väga isiklikku lugu, keskendudes juba tehtud valikutele ning käesolevale hetkele. Kellena ning millises rollis ennast tajutakse? Mida tähendab kunstnikuks olemine kaasaegses Eestis? Millised ootused või hirmud on neil oma karjääri alustades? Mitmendal kohal on kunst nende elus? Pealekasvav, väga võimekas graafiliste disainerite põlvkond on saanud selle raamatu näol väärilise väljakutse. Indrek Sirkli kujundus on detailideni läbimõeldud ning igale autorile ruumi ja tähelepanu andev.

22+ esindatud kunstnikku on Alice Kask, Alvar Reisner, Andres Lõo, August Künnapu, Margus Tamm, Sandra Jõgeva, Elis Saareväli, Kärt Ojavee, Katrin Koskaru, Kristiina Järvelaid, Kristina Norman, Külli K. Kaats, Lilli-Krõõt Repnau, Maarit Murka, Merike Estna, Neeme Külm, Raul Keller, Silja Saarepuu, Tarmo Salin, Tiit Sokk, Tõnis Saadoja ja Villu Plink.

Väljaandja: EESTI KUNSTIAKADEEMIA
Ilmumisaasta: Tallinn 2005
Formaat: pehmekaaneline
Koostaja: Karin Laansoo
Toimetajad: Mari Ets, Chris Evans
Tõlkijad: Birgit Prihodko, Kadri Klementi
Kujundaja: Indrek Sirkel
Keel: eesti, inglise
Lehekülgi: 408
Mõõdud: 21,5 x 30 cm
ISBN: 978-9985-9555-7-4
Hind: 13,20 eur