fbpx

Alates 5. maist kuni 25. maini on muuseumis periood, kus vanad näitused on lõppenud ja uus pole veel alanud. Kuid me pakume näitusekülastuste asemel võimalust osaleda erinevates töötubades.

Linoollõike töötuba
Linoollõike tehnika sobib ideaalselt esimeseks kokkupuuteks klassikalise estampgraafikaga. Töötoas selgub, milliseid võtteid kasutada trükiplaadi lõikamiseks ja kuidas saadud kujutis plaadilt paberile trükkida. Valmivad omaloomingulised linoollõikes tööd.

Skulptuuri töötuba
Skulptuuride valmistamiseks kasutatakse erinevaid materjale ja tehnoloogiat, eriti tänapäeval, mil looduslikele materjalidele on lisandunud palju tehismaterjale. Sellest hoolimata kuulub ka tänapäeval ühe skulptuuri eeltöö juurde saviga modelleerimine.

Mustrite trükkimise töötuba
Mustrite põnev maailm ümbritseb meid kõikjal. Mustreid, mis sünnivad läbi detaili korduste ja rütmide, võib leida nii loodusest kui inimese poolt loodud tehiskeskkondadest. Töötoas uurime rütmide ja mustrite tekkimise anatoomiat. Iga osaleja saab välja mõelda oma detaili ja sellest sündiva mustri ning lõpuks selle riidest kotile trükkida.

Animatsiooni töötuba
Animatsioon abil on võimalik joonistusi ellu äratada, liikumatuid esemeid panna ringi liikuma või inimesi panna tegema asju, mida nad reaalses elus teha ei saa. Töötoas tutvutakse olulisemate animatsiooni loomise põhitõdedega ja valmivad grupitööna omaloomingulised katsetused.

Teibikunsti töötuba
Tänapäeval võib mõne kunstniku käest pliiatsi ja pintsli asemel leida hoopis kääre ja värvilisi teibirulle, mille abil sünnivad kunstiteosed kui tänavale kui näitusesaalidesse. Töötoas osalejad saavad ise „maalida-joonistada“ teipidega.

Töötoad kestavad 90 minutit ja maksavad 2 eurot õpilase kohta.

Võtame õpilasgruppe vastu E-R kell 9.00–17.30
Palume end registreerida vähemalt nädal enne tunni toimumist.

Lisainfo ja registreerimine:
Kristel Sibul
Tartu Kunstimuuseumi haridusprogrammide kuraator
58817801
kristel.sibul@tartmus.ee