fbpx

Ville Tops. Kompositsioon silmamunadega

Ville Tops (1929 – 2010) on väliseesti kunstnik, kes elas, töötas ja tegutses kunstnikuna Rootsis. Tema töödest leiab isikupärast vormi ja huvitavat fantaasiamaailma. Ta ühendas oma loomingus realistlikku ja sürrealistlikku.

Sürrealism on kunsti ja kirjanduse vool, milles on olulisel kohal ebareaalsus, fantaasiamaailm ja unenäod.

Ville Tops. Kompositsioon silmamunadega. 1969. Segatehnika

Selle töö tegemisel on kunstnik Ville Tops kasutanud kollaaži tehnikat. Ta on lõiganud erinevatest fotodest ja piltidest välja detaile: silmad, figuurid, punaka tooniga fotod leekidest ning kleepinud need kokku terviklikuks fantaasiamaailmaks, mis meenutab pigem unenägu kui reaalset maailma meie ümber.

Tavaliselt ununevad inimestel unenäod väga kiiresti. Vaid üksikud jäävad meie mällu pikemaks ajaks. Kas sina mäletad praegu mõnda oma hiljutist unenägu? Kas oled kunagi proovinud oma unenägu hiljem üles joonistada?

 

 

Unenäoline kollaaž

  1. Sul läheb vaja: palju erinevaid vanu ajakirju ja ajalehti, värvilised paberid, A4 või A3 paberileht, käärid, liim.
  2. Otsi ajakirjadest ja ajalehtedest sobivaid pilte. Katsu leida võimalikult palju ühesuguseid objekte. Näiteks võivad need olla kõik näod või autod, kassid, koerad või siis hoopis majad. Lõika need kääridega välja.
  3. Paiguta väljalõigatud pildid aluspaberile kompositsiooniks. Võid lisaks kasutada taustaks värvilisi pabereid ja muid pilte ajakirjadest. NB! Alati ei pea ka lõikama: kui vaja, võib kasutada ka rebimise tehnikat, sest siis tekivad huvitavad rebimisservad.
  4. Kleebi pilt kokku.
  5. Pildista oma kollaaži ja postita Facebookis või Instagramis #ükskunstiteospäevas #tartmus (las ema või isa aitavad sind sellega)

haridus