fbpx

Mare Mikoff. Mare

Mare Mikoff (s 1941) on skulptor. Tema looming on väga humoorikas ja lavastuslik. Ta on teinud nii suuri monumentaalseid skulptuure, kui isikupäraseid portreesid rohkem või vähem tuntud kultuuriinimestest, aga veel on ta teinud erinevatest materjalidest installatsioone.

Mare Mikoff. Maanaised

Kui sa oled käinud Tartus Raekoja platsil ja sattunud nägema seal üht viltust maja, siis oled kindlasti märganud ka kahte pronksist naist selle juures. Vanem naine istub ja noorem seisab tema kõrval käsi asetatud vanema õlale. Kas sa tead, et see skulptuur pealkirjaga „Maanaised“ on samuti Mare Mikoffi loodud?

Mare Mikoff. Mare. 1995. Alumiinium, tekstiil. 185 x 59 x 98 cm

Tegemist on Mare Mikoffi autoportreega, see tähendab, et kunstnik kujutab siin iseennast. Kuju pea, käed ja jalad on tehtud alumiiniumist, kuid kuna see on elusuuruses, siis kunstnik on kasutanud skulptuuri riietamiseks päris enda riideid. Kuid me näeme, et kunstnik ei ole tahtnud teha endast täpset koopiat, vaid kasutab oma fantaasiat ja huumorimeelt, et luua skulptuur, mis annaks kõige paremini edasi tema olemust. Milline võiks sinu arvates olla kunstniku iseloom? Kas ta võiks näiteks olla rõõmus inimene? Sõbralik? Sportlik?

 

 

Autoportree

  1. Sul läheb vaja: erinevaid riideesemed, täitematerjaliks sobivad näiteks erinevad riideesemed, rätikud või pehmed mänguasjad, paksem paber, papp, värvid/õlipastellid, käärid.
  2. Otsi oma riideesemete hulgast välja mõned, mida tahaksid kasutada endast skulptuuri tegemiseks: pluus, püksid või seelik, sokid või sukkpüksid, soovi korral võib kasutada ka jalanõusid. Igaks juhuks võid valida lihtsamaid ja kodusemaid riideid, mida ei taha ära määrida.
  3. Mine peegli juurde, vaata ennast sealt ja joonista papile või paksemale paberile oma näost portree. Kasuta selleks vesivärve või õlipastelle. Lõika kääridega välja.
  4. Aseta papile/paberile üks oma käelabadest, tõmba kontuur ümber oma käe nii, et papile/paberile tekib selle käe kujutis. Korda seda teise käega. Lõika mõlemad käed palist/paberist välja.
  5. Hakka täitma oma riideid täitematerjaliga nii, et neist saaks kokku panna skulptuur, mis oleks sinu moodi. Säti niimoodi, et kuju istuks toolil. Kasuta ära enda poolt tehtud pea ja kaks kätt, jalalabadeks võid kasutada sokke või saapaid.
  6. Pildista oma skulptuuri ja postita Facebookis või Instagramis #ükskunstiteospäevas #tartmus (las ema või isa aitavad sind sellega)

haridus