fbpx

Üheks kuuks kuulutab Tartu Kunstimuuseum välja töötubade kuu ja kutsub põhikooli- ja gümnaasiumiklasse osalema põnevates õpitubades, kus tutvustatakse nii klassikalisi kui moodsamaid kunstitehnikaid. Õpitoad sobivad asendama kunstiõpetuse või kunstiajaloo tundi, samuti võib kujundada sisu vastavaks näiteks bioloogia, geograafia, käsitöö, inimeseõpetuse või kirjanduse tunniks.

Ühe töötoa kestus on 90 minutit.

Linoollõike töötuba

Linoollõike tehnika sobib ideaalselt esimeseks kokkupuuteks klassikalise estampgraafikaga. Töötoas selgub, milliseid võtteid kasutada trükiplaadi lõikamiseks ja kuidas saadud kujutis plaadilt paberile trükkida. Valmivad omaloomingulised linoollõikes tööd.
Põhikoolile ja gümnaasiumile.

Skulptuuri töötuba

Skulptuuride valmistamiseks kasutatakse erinevaid materjale ja tehnoloogiat, eriti tänapäeval, mil looduslikele materjalidele on lisandunud palju tehismaterjale. Sellest hoolimata kuulub ka tänapäeval ühe skulptuuri eeltöö juurde saviga modelleerimine. Selles töötoas õpitakse savist modelleerima liikuvas poosis inimese figuuri.
Põhikoolile.

Illustratsiooni töötuba

Töötoa esimeses osas tutvume lähemalt mõistega illustratsioon. Arutame: Mida tähendab illustratsioon? Mis on illustratsiooni ülesanne? Kus me illustratsioone kohtame? Mis tööd teevad illustraatorid? jne. Vaatame üheskoos pilte illustratiivse kunsti ajaloost ja õpime tundma klassikalise illustratsiooni tunnuseid. Teeme tutvust sellega, milline näeb välja tänapäevane illustratsioon. Arutame läbi illustreerimise põhitõed – mida meeles pidada ja mida vältida, kui ise illustreerima asume. Tunni teises osas saavad kõik osalejad ise proovile panna oma illustraatori oskused. Ülesandeks on illustreerida etteantud lühijuttu, luuletust või tekstiosa.
Põhikoolile ja gümnaasiumile.

Mustrite trükkimise töötuba

Mustrite põnev maailm ümbritseb meid kõikjal. Mustreid, mis sünnivad läbi detaili korduste ja rütmide, võib leida nii loodusest kui inimese poolt loodud tehiskeskkondadest. Töötoas uurime rütmide ja mustrite tekkimise anatoomiat. Iga osaleja saab välja mõelda oma detaili ja sellest sündiva mustri ning lõpuks selle riidest kotile trükkida.
Põhikoolile.

Animatsiooni töötuba

Animatsioon on imeline! Selle abil on võimalik joonistusi ellu äratada, liikumatuid esemeid panna ringi liikuma või inimesi panna tegema asju, mida nad reaalses elus teha ei saa. Selles töötoas osalejatel on võimalik ise olla sellise imelise maailma loojaks, sest pärast olulisemate animatsiooni loomise põhitõdedega tutvumist valmivad grupitööna omaloomingulised katsetused.
Põhikoolile ja gümnaasiumile.

Teibikunsti töötuba

Uue aja kunstnikud otsivad tihti ka uusi väljendusvahendeid. Nii juhtub, et traditsioonilise pliiatsi ja pintsli asemel võib leida kunstniku käest hoopis värvilisi teibirulle. Praeguseks on teibikunstis valminud tööd jõudnud nii tänavakunsti kui ka näitusesaalidesse. Töötoas räägime sellest kunstist ja osalejad saavad ise „maalida-joonistada“ teipidega.
Põhikoolile ja gümnaasiumile.

Tegevuskunsti töötuba

Kas protsess võib olla kunstiteoseks? Kas kunstniku keha, mis osaleb selles protsessis, on teos? Mida ühist on teatril ja kunstil? Mis on performance? Mis on häppening? Kuidas säilitada protsessi kunstimuuseumis? Töötuba on mõeldud tutvumaks tegevuskunsti ja selle liikidega. Grupitöös katsetatakse erinevaid tegevuskunsti tehnikaid.
Põhikooli vanemale astmele ja gümnaasiumile.

 

Töötubade hinnad:

2€/osaleja Valige töötuba ja tulge muuseumisse osalema!

5€/osaleja Valige töötuba ja meie tuleme teie kooli seda läbi viima! See pakkumine on vaid Tartu linna koolidele. Ühes töötoas osalejate arv on max 30.

 

Lisainfo ja registreerimine:
Kristel Sibul
Tartu Kunstimuuseumi haridusprogrammide kuraator
58817801
kristel@tartmus.ee